spot_img

ذات صلة

جمع

Nebolí a potkají množství žen. Co jsou cysty a jak vznikají

Otázky, co jsou cysty, proč a jak vznikají, se...

Endometrióza je problémem zejména mladých žen

Endometrióza je onemocnění, které postihuje jen ženy. Nejčastěji jím...

Jak vypěstovat klíčky: Rady, informace a postupy krok za krokem

Léčivé účinky klíčků znali už staří Číňané před pěti...

Jóga, crossfit i silový trénink. Pět online tréninků, které zvládnete i doma

Aby lidé co nejméně pobývali ve velkých skupinách a...

Bolest zubu nebo trhání osmičky

Všechny články, které informují o mimořádných opatřeních a základních...

V Madridu vyroste 75kilometrový les se 450 000 stromy

Španělská metropole si za pár let uchmatne další významné prvenství. Na jejím území má totiž v budoucnu stát největší městský les v celé Evropě. Kromě toho, že se zařadí mezi nejdelší veřejná zelená prostranství na světě, pochlubit se bude moci i počtem stromů, jaký se běžně v parcích nevidí.

Město chce 450 000 nových stromů
I když hlavní město Španělska nouzí o zeleň rozhodně netrpí, zhruba 46% plochy města pokryté živou vegetací nestačí k zajištění čistého ovzduší. Vedení metropole tak přišlo s návrhem zřídit ve městě obrovský les, který by byl jakýmisi plícemi Madridu. Ty by měly dýchat díky obrovskému množství osázených stromů. Předběžné informace hovoří až o počtu 450 000.

Délka lesa má dosahovat až 75 km
K výsadbě tolika stromů bude zapotřebí obrovský areál. Kompetentní však mysleli i na tohle. Pro nový městský les mají vyčlenit úsek o délce až 75 kilometrů. Podle schváleného návrhu se má táhnout více městskými částmi. Přes les povede několik cyklostezek i turistických stezek. Chybět nebudou ani parky, hřiště či jiné rekreační zóny.

Les jako součást zeleného programu
Nápad vybudovat obrovský les vyplývá ze zeleného programu, kterým chce město vzdorovat klimatickým změnám. Zřízení lesa, který má pohltit 170 000 tun uhlíkových emisí, je tak pouze jedním z několika „eko“ opatření. Ty se dotknou i veřejné dopravy a výstavby, čímž se má přispět k postupné přeměně města na zelené, inteligentní a šetrné. Udát by se tak mělo v horizontu 10-15 let.

spot_imgspot_img